FC Abcoude doet wat het moet doen

Geplaatst door Rien Leemans (rien) op 13.12.2009

Gemakkelijk ging het allemaal niet. FC Abcoude was veel sterker dan Voorland, maar om dat om te zetten in doelpunten is nog een ander verhaal. Al na acht minuten moet FC Abcoude op voorsprong komen. Sander Perry krijgt twee geweldige kansen om te scoren, maar allebei worden niet benut. FC Abcoude blijft aanvallen en loopt telkens tegen de muur op die Voorland heeft opgetrokken.

De aanvalsdrift van FC Abcoude betaalt zich dan eindelijk uit in de 34e minuut. Het is Martijn Groen die FC Abcoude op een verdiende voorsprong zet. Twee minuten later is het dezelfde Martijn Groen die de voorspong van FC Abcoude vergroot naar 2-0. Martijn Groen wordt weliswaar in buitenspel positie aangespeeld, maar de scheidsrechter laat dat doorgaan. D wedstrijd lijkt daarmee al beslist. Vlak voor rust kan FC Abcoude de voorsprong vergroten, maar het harde schot van Jeroen Püttmann spat uiteen op de kruising.
 
Voorland komt er totaal niet aan te pas. Keeper Jeffrey IJmker van FC Abcoude moet behoorlijk last van de kou hebben gehad, want hij krijgt nauwelijks iets te doen. Ook in de tweede helft is dat zo. Voorland kom t nagenoeg niet in de buurt van het doel van FC Abcoude. FC Abcoude doet dat omgekeerd wel, maar heeft moeite met scoren.
 
In de 62e minuut kan Dave van Nielen de voorsprong uitbreiden, maar zijn inzet wordt gekeerd door de doelman van Voorland. Tien minuten later is het dezelfde Dave van Nielen die een corner neemt. De ingekomen Jeroen Püttmann ziet zijn inzet, aangetikt door een tegenstander, net naast het doel van Voorland gaan.
 
Tegen het einde van de wedstrijd lijkt de weerstand van Voorland eindelijk gebroken. Binnen vijf minuten komt FC Abcoude via Stefan Groen en Daniël Göbel op 4-0. Dat wordt ook de eindstand. Door deze overwinning stijgt FC Abcoude naar de vierde plaats. Het heeft nu 20 punten uit 11 wedstrijden. Een uitstekend gemiddelde, dat hoopt geeft voor de toekomst. De nummers twee en drie staan slechts op één punt.
 
Als het weer een beetje meewerkt, speelt FC Abcoude volgende week opnieuw thuis. Dan tegen Geinburgia, dat afgelopen zondag met 0-1 verloor van Legmeervogels. De wedstrijd tegen Geinburgia wordt gezien als een echte streekderby. Alle reden om te komen kijken dus op Sportpark De Hollandse Kade. Mocht FC Abcoude ook deze wedstrijd winnen, dan zou het wel eens een heel mooi seizoen kunnen worden.

Laatst vernieuwd: 25.01.2010 om 21:08

Terug