Zorgen voor FC Abcoude nemen toe

Geplaatst door Rob Baarda (rtbaarda) op 25.04.2011
Wedstrijdverslagen 2010-2011 >>
Het thuisduel op Tweede Paasdag tegen Roda'23 is voor FC Abcoude op een complete deceptie uitgelopen. De thuisploeg komt weliswaar snel op een 1-0 voorsprong, maar delft uiteindelijk met maar liefst 2-7 het onderspit. De zorgen voor FC Abcoude nemen daardoor toe. Door deze nederlaag komt nacompetitie voor behoud in de tweede klasse steeds dichterbij. Door een goede eerste seizoenshelft staat de ploeg nog op een 11e plaats. Voor direct behoud is een 10e plaats nodig, maar dat betekent wel dat de komende drie wedstrijden absoluut punten zullen moeten worden gepakt.
 
FC Abcoude begint goed aan de wedstrijd en komt al na negen minuten op een verdiende 1-0 voorsprong door een doelpunt van Martijn Groen. Ook daarna zijn er verscheidene mogelijkheden om die voorsprong verder uit te bouwen. In de 25e minuut schiet Dave van Nielen hard op het doel van Roda'23. De keeper van Roda kan redding brengen. Een minuut later wordt Danny Bruyn op de rand van de zestien meter goed in stelling gebracht. In plaats van even door te lopen met de bal schiet hij direct en zijn schot gaat over. De beste kans volgt vlak daarna voor Mark van Lith. Hij komt alleen voor de keeper, maar zijn inzet mist zuiverheid.
 
Na een half uur zakt het spel van Abcoude langzaam in en krijgt Roda'23 meer grip op de wedstrijd. Diverse keren moet keeper Jeffrey IJmker in actie komen om zijn doel schoon te houden. Vlak voor rust gaat het dan toch mis voor Abcoude. In de 43e minuut scoort Roda'23 de gelijkmaker. Met die stand gaan de ploegen rusten.
 
Na twee minuten in de tweede helft ligt de bal alweer in het doel van Abcoude (1-2). Vier minuten later krijgt Roda'23 een vrije trap ter hoogte van de zestien meterlijn. De bal wordt feilloos ingeschoten
(1-3). In de 53e minuut wederom een vrij trap voor Roda'23. FC Abcoude is nog bezig om de muur neer te zetten. Roda'23 wacht niet op een teken van de scheidsrechter, hervat het spel en opnieuw ligt de bal in het doel van Abcoude (1-4).
 
FC Abcoude is aangeslagen. De verdediging ligt open en Roda'23 kan vrijuit voetballen. In de 56e minuut is het opnieuw raak voor Roda'23 (1-5). Abcoude probeert nog wel wat terug te doen, maar komt nauwelijks tot mogelijkheden. In de 68e minuut kopt invaller Daniël Göbel uit een corner net over. Roda'23 behoudt echter het beste spel. Abcoude loopt achter de feiten aan, de wedstrijd is eigenlijk gespeeld.
 
Toch wordt het nog erger voor Abcoude als Roda'23 in de 74e minuut opnieuw scoort (1-6). Vier minuten later kan Abcoude de achterstand nog iets verkleinen door een doelpunt van Martijn Groen. Een vrije trap van Dave van Nielen kopt hij prima in (2-6). Zeven minuten voor tijd bestraft scheidsrechter  Janssen een overtreding van Abcoude binnen de zestien meter. De penalty wordt goed ingeschoten (2-7). De eindstand is daarmee bereikt.
 
Het zelfvertrouwen van Abcoude heeft door deze grote nederlaag een behoorlijke dreun opgelopen. En zelfvertrouwen heeft de ploeg nog wel nodig in de komende drie lastige wedstrijden. Volgende week een uitwedstrijd tegen SO Soest dat inmiddels een periodetitel op zak heeft.
 
Rob Baarda

Laatst vernieuwd: 25.04.2011 om 22:42

Terug